De beleidsdekkingsgraad van Kring D daalde in juli naar met 0,1%-punt naar 113,9%. De beleidsdekkingsgraad is de gemiddelde dekkingsgraad over de laatste 12 maanden. De actuele dekkingsgraad daalde met 1,9%-punt naar 114,2%.
Ontwikkelingen in juli
Het geld dat we als pensioenfonds nodig hebben voor de pensioenbetalingen van nu en in de (verre) toekomst noemen we onze verplichtingen. Op het geld voor de toekomstige pensioenbetalingen verwachten we rente.
In juli is de rente gedaald. Dat is minder goed nieuws voor ons pensioenfonds. Een lagere rente betekent dat ons fonds op lange termijn meer geld opzij moet zetten om (in de toekomst) alle pensioenen te kunnen betalen.
Aan de andere kant hebben we ons vermogen. Dit zijn onze beleggingen. Ons vermogen steeg in juli door een positief beleggingsrendement. De stijging van ons vermogen was niet genoeg om de daling van de rente op te vangen. Hierdoor daalde onze actuele dekkingsgraad met 1,9%-punt naar 114,2%.
De beleidsdekkingsgraad daalde naar 113,9%. De beleidsdekkingsgraad schommelt minder sterk, omdat dit een gemiddelde is over de afgelopen twaalf maanden.
Bekijk hier het verloop van de beleidsdekkingsgraad en dekkingsgraad en andere informatie over onze financiële positie.