Feiten en opinie.

De beleidsdekkingsgraad van Kring F steeg in december naar 118,4%

De beleidsdekkingsgraad van Kring F steeg in december naar 118,4%. De beleidsdekkingsgraad is de gemiddelde dekkingsgraad over de laatste 12 maanden. De actuele dekkingsgraad steeg in december naar 116,4%.

Ontwikkelingen in december

Het geld dat we als pensioenfonds nodig hebben voor de pensioenbetalingen van nu en in de (verre) toekomst noemen we onze verplichtingen. Op het geld voor de toekomstige pensioenbetalingen verwachten we rente.

In december is de rente gestegen. Dat is goed nieuws voor ons pensioenfonds. Een hogere rente betekent dat ons fonds op lange termijn minder geld opzij moet zetten om (in de toekomst) alle pensioenen te kunnen betalen. Onze verplichtingen daalden dus in december.

Aan de andere kant hebben we ons vermogen. Dit zijn onze beleggingen. Ons vermogen daalde in december door een negatief beleggingsrendement. De daling van onze verplichtingen was sterk genoeg om de daling van ons vermogen op te vangen. Hierdoor steeg de actuele dekkingsgraad met 0,1%-punt naar 116,4%.

De beleidsdekkingsgraad steeg met 0,1%-punt naar 118,4%. De beleidsdekkingsgraad schommelt minder sterk, omdat dit een gemiddelde is over de afgelopen twaalf maanden.

Bekijk hier het verloop van de beleidsdekkingsgraad en dekkingsgraad en andere informatie over onze financiële positie.